Nosework

Co je to nosework

Pes má fantastický nos a čichacích dovedností psů využívají nejen všechny uniformované složky k vyhledávání výbušnin, drog, skrytých kontrabandů, ale i zdravotníci k detekci nádorových buněk, nebo předzvěsti život ohrožujících záchvatů nejrůznějších nemocí. Pokud vás fascinuje tato psí práce a chtěli byste zkusit tento výcvik, potom je nosework přesně pro vás.

Nosework je disciplína, která není omezená plemenem psa, jeho mobilitou, fyzickou zdatnosti a už vůbec ne věkem. Každý psí senior má jedinečný nos a může excelentně a aktivně pracovat nosem i v pokročilém věku. Nosework je skvělým řešením pro psy úzkostné a reaktivní. Při této práci se zvedá psí sebevědomí a zároveň se neuvěřitelně posiluje společné pouto pán + pes prostřednictvím týmové práce.

Nosework je psí sport, založený na vyhledávání specifických pachů v nejrůznějších prostředích a situacích. Prostředí a lokality se mohou měnit dle potřeb a situace jsou odlišné vlivem počasí, ročního období a časem v průběhu dne, kdy je specifický pach vyhledáván.

Na základě zkušeností noseworkových nadšenců z celeho světa  a respektem k jejich zkušenostem, byl vypracován jednotný postup práce a zkouškový řád.  

Cílem spolku je dosáhnout, aby byl nosework bezpečným, spravedlivým a radostným psím sportem, přístupným pro všechny psy a psovody.


Jaké pomůcky pro Nosework budu potřebovat?

1. krabička hliníková velká (slouží k uschování malé hliníkové krabičky s dírkami)

2. krabička hliníková malá s dírkami + magnet

3. krabička plastová velká (slouží k uschování malé plastové krabičky s dírkami)
4. krabička plastová malá s dírkami
5. krabička s posuvným víčkem na přenos napachovaných vatiček
6. slánky 0,5
7. vatové tyčinky