Czech Nosework Club
z.s.

* PROHLÁŠENÍ Czech Nosework clubu z.s.:

Czech Nosework club z.s. je stále plně funkční, pořádá semináře a uspořádal vánoční závod. Od ledna 2019 bude již opět pořádat zkoušky podle aktualizovaného Zkušebního řádu.

V polovině roku 2018 odmítla Kateřina Milatová, která byla v té době jediná rozhodčí našeho klubu, s klubem spolupracovat, vypověděla účast na již domluvených prázdninových akcích, a nakonec vytvořila vlastní fb skupinu a webové stránky s názvem Czech Nosework K + R + P.

Kateřina Milatová a její aktivity v noseworku (čichání olejových silic) nemají s klubem nic společného a Czech Nosework club z.s. se od nich distancuje.* PF 2020* 7.12.2019 - Vánoční závod CNC, Brno

V sobotu 7. 12. 2019 jsme využili laskavého svolení vedení firmy a v prostorách REDBOX PARK v Brně ve Starém Lískovci jsme uspořádali již druhý ročník Vánočního závodu. Stejně jako vloni, ani letos nešlo ani tak o vítězství a špičkové výkony, jako spíše o setkání lidí, které baví stejná „psí“ činnost – nosework.

Na závod se přihlásilo 14 závodníků, kteří byli losem rozděleni do dvou družstev tak, aby začátečníci i pokročilí byli zastoupeni spravedlivě. Červení a Modří si zvolili své kapitány a pod dozorem rozhodčích Romany Polické a Katky Novotné se pustili do plnění úkolů.

První disciplína se blížila kategorii interiéry, kdy družstvo mělo v přidělených kancelářích najít 7 vzorků skořice. Každý pes směl hledat jen jednou a strategie byla na družstvu – mají čuchat nejprve začátečníci a pokročilí nálezy, potvrdit nebo raději obráceně? Za každý nalezený vzorek dostal kapitán družstva bonbon v příslušné barvě.

V druhé disciplíně byla rozhodující přesnost, kdy psi měli přesně označit vzorek ukrytý v jedné z pivních lahví v plné přepravce. Zde se měřil i čas a za nalezené vzorky se opět přidělovaly bonbony.

Třetí disciplína byla opravdu vánoční. Na šňůře visely vánoční ponožky. V každé byl malý dárek a v některých také vzorky skořice. Byly zde však i klamné vzorky (káva a bobkový list). Pes měl označit ponožku se skořicí. Bylo velmi zajímavé sledovat, jak někteří bojovali s pohybujícími se ponožkami a pachem. Když si pes ponožku vybral, psovod si ji ze šňůry sundal. Na konci disciplíny všichni ponožky vysypali. Za právně nalezený vzorek byl bonbon, pokud pes označil ponožku s klamným pachem, musel kapitán jeden bonbón odevzdat.

Poslední disciplína byla také dárečková. Psi měli mezi zabalenými dárky vybírat ty, ve kterých byl vzorek skořice. A často to bylo těžké rozhodování – psí srdce by chtělo ten největší, nos ale radil něco jiného. Dárečky se potom rozbalovaly společně, když obě družstva disciplínu ukončila. V této disciplíně byla 100% úspěšnost, všichni závodníci svůj dáreček (ručně malovaný plecháček s logem klubu) získali.

Po splnění všech disciplín jsme spočítali bonbony a zjistili jsme, že o 3 bonbony vyhrálo červené družstvo pod vedením Ivety Matzenauerové. Právem jim náležel dort (který jsme společně snědli) i drobné pozornosti od Equa bank. Ale protože i Modří bojovali pod vedením Jarky Kvasnicové statečně, pozornosti od firmy Brit i diplomy za účast, dostali všichni. Kapitáni si za vedení družstev odnášeli perníkové plaketky od Romči.

Moc děkujeme firmě REDBOX PARK za zapůjčení prostor, sponzorům za dárky, rozhodčím za přípravu a hodnocení všech disciplín. Pomocníkům za malování hrnečků a balení dárečků (Kája Opatřilová), ušití vánočních ponožek (Romana Polická), za měření času (Martina Varhaníková), za fotky (Radim Bartík) a další práce. Pořadatelce Daně Matýškové patří velký dík za to, že to všechno zorganizovala, dovezla, rozdělila, odvezla, uklidila, zaplatila a zaúčtovala, a to přes silné nachlazení, se kterým bojovala.

Největší dík však patří Tamaře Šamánkové, která všechny disciplíny vymyslela a díky ní se nám podařilo užít si pěkný den s čucháním, legrací a přáteli.* 24.11.2019 - Zkoušky, Brno* 3.11.2019 - Zkoušky, Tišnov* 26.10.2019 - Zkoušky, Vítkov-Podhradí* 5.7.2019 - Zkoušky, Vítkov-Podhradí

* 8.6.2019 - Zkoušky, Vítkov-Podhradí* 1.5.2019 - Zkoušky, Brno* 20.4.2019 - Zkoušky, Hadinka - Vítkov* 23.2.2019 - Zkoušky, Tršice* 9.2.2019 - Zpráva o stavu CNC

Asi jste všichni zaregistrovali, že rok 2018 byl pro Czech nosework club z.s. rokem určité krize. Dnes už můžeme říct, že rozhodnutí pokračovat v nastoupené cestě férového čuchání, bylo správné. V polovině roku proběhla členská schůze, jejíž účastníci rozhodli, že klub bude pokračovat dále se změnou ve vedení, že budou aktualizovány a upraveny klubové dokumenty a začnou pracovat noví instruktoři a rozhodčí. Druhá polovina roku 2018 byla plná pilné práce.
Akce a semináře:
Po červencovém kombinovaném táboře na Hadince následovaly semináře v Brně, Rožnově, Tršicích, Olomouci a dalších místech. Celkem proběhlo více než 10 jednodenních seminářů a několik kombinovaných víkendových akcí. Celkově se těchto akcí účastnilo více než 100 zájemců. Velmi zajímavou akcí byl také Seminář pachových prací v Břesteku, kterého se účastnilo 12 zájemců. Vyvrcholením výcvikového roku byl prosincový Čuchací závod s tajenkou, kterého se zúčastnilo 12 závodníků včetně 2 zahraničních.

Dokumenty klubu:
Mezitím výcviková komise pracovala na nových klubových dokumentech. V současné době máme nový Zkušební a Soutěžní řád a pokračují práce na Řádu pro rozhodčí a instruktory.

Členství:
Vzhledem k turbulencím v roce 2018 došlo k určité obměně členské základny. Z původních 47 členů na počátku června 2018 (kdy bylo přerušeno přijímání nových přihlášek) ukončilo své členství 16, z toho jedna byla vyloučena. Naopak přibylo 7 členů. V současné době má náš klub tedy 38 členů.

Plány na rok 2019
Klub bude pokračovat v té činnosti, pro kterou vznikl. Na stránkách můžete již dnes najít celou řadu seminářů, víkendových akcí i letní tábor, tentokrát v Červené Řečici, Vysokém Poli apod. Pokusíme se doplnit chybějící materiál a pomůcky a především, znovu začneme se skládáním zkoušek (první termín již byl vyhlášen).

Doufám, že ti, kdo měli trpělivost a vydrželi s námi v těžších dobách, budou teď sklízet úspěchy ve formě krásných kokard a pozitivních zápisů ve výkonnostních knížkách. Hodně štěstí vám i vašim psům.* 3.2.2019 - v nabídce "Klubové dokumenty - soubory ke stažení" byl vložen aktualizovaný Soutěžní a Zkušební řád s přílohami

* 15.4.2018 - zkoušky ve Frýdku - Místku

Dne 15.dubna 2018 proběhly ve Frýdku - Místku další zkoušky.
Vedoucí zkoušek - Lenka Parůžková

Blahopřejeme všem úspěšným:

Beníčková LucieEllaVTZ-S
Novotná KateřinaLambra Katama KingVTZ-P
Matzenauerová IvetaBee-Ziva of Magic BordersVTZ-P
Filiačová MartinaAwait Your Future My SentinelNW-C b
Filiačová MartinaAwait Your Future My SentinelNW-E b
Tichánková NelaPrecious Ornament Perla Vltavy (Jammy)NW-E b
Parůžková LenkaFleur L´Ami NoirNW-I b
Tichánková NelaPrecious Ornament Perla Vltavy (Jammy)NW-I b
Večeřová EvaAmanita Promising futureNW-I b
Novotná KateřinaLambra Katama KingNW-V b
Parůžková LenkaFleur L´Ami NoirNW-V b


* 31.3.2018 - zkoušky na Hadince

Dne 31.března 2018 proběhly v RS Hadinka další zkoušky.
Vedoucí zkoušek - Dana Matýšková

Blahopřání všem úspěšným:

Kaderková JiřinaAneli JozucitaVTZ-S
Kaderková JiřinaVenividivici Chancy RemusVTZ-S
Luběníková RenátaChockolade Bohemia PlatinaVTZ-S
Galetková JitkaExi Bull of Diamond (Bony)VTZ-P
Matýšková DanaRadarVTZ-P
Šmíd MartinAddo Love in PawsVTZ-P
Sinerová RenátaAnnabella RubaellNW-V b
Trněná AlenaJaimie z Malého údolíNW-I b
Vybíralová LucieEllaNW-I b
Galetková JitkaExi Bull of Diamond (Bony)NW-V 1
Milatová KateřinaRon Hakim z Lesních chalupNW-V 2
Milatová KateřinaPard z PardubicNW-V 2


* 25.3.2018 - zkoušky v Lipníku nad Bečvou

Dne 25.března 2018 proběhly v Lipníku nad Bečvou další zkoušky Czech Nosework clubu.
Vedoucí zkoušek - Alča Frankovičová

Blahopřání všem úspěšným:

Babáček ZdeněkGlorie Golden VitalityVTZ-S
Tichánková IvanaJoanna Skansehøj's) (Bridget)VTZ-S
Tichánková NelaPrecious Ornament Perla Vltavy (Jammy)VTZ-S
Sevelda JakubJasperVTZ-S
Vránová MiroslavaLaura ze Strmé (Bety)VTZ-S
Filiačová MartinaAwait Your Future My SentinelVTZ-S
Sinerová RenátaAnnabella RubaellNW-C b
Tichánková NelaPrecious Ornament Perla Vltavy (Jammy)NW-C b
Vránová MiroslavaLaura ze Strmé (Bety)NW-I b
Galetková JitkaExi Bull of Diamond (Bony)NW-I b
Filiačová MartinaAwait Your Future My SentinelNW-I b
Frankovičová AlenaBernadette nad Stádem koníNW-V b
Galetková JitkaExi Bull of Diamond (Bony)NW-V b


* 10.3.2018 - zkoušky v Brně

Dne 10.března 2018 proběhly v Brně další zkoušky Czech Nosework clubu.
Vedoucí zkoušek - Dana Matýšková

Blahopřání všem úspěšným:

Horáčková MargitXsony z Agova dvoraVTZ-S
Novotná KateřinaLambra Katama KingVTZ-S
Sinerová RenátaAnnnabella RubaellVTZ-S
Trněná AlenaJaimie z Malého údolíVTZ-S
Emmerová HelenaBerta z Adamovských lesů (Šery)NW-C b
Horáčková MargitXsony z Agova dvoraNW-C b
Novotná KateřinaLambra Katama KingNW-C b
Polická RomanaBessy Ferus Vesper (Bazalka)NW-C b
Vybíralová LuckaEllaNW-C b
Matýšková DanaRadarNW-I b
Matzenauerová IvetaBee - Ziva of Magic Border'sNW-I b
Sinerová RenátaAnnnabella RubaellNW-I b
Emmerová HelenaBerta z Adamovských lesů (Šery)NW-E b
Kochanová JanaMistyNW-E b
Kochanová JanaJimmiNW-E b
Matzenauerová IvetaBee - Ziva of Magic Border'sNW-E b


* 25.1.2018


* 24.1.2018


* 6.1.2018 - zkoušky, Brno

Dne 6.1.2018 proběhly zkoušky v Brně, vedoucí zkoušek byla Dana Matýšková.

Na vstupní test způsobilosti (VTZ) v úrovni "b" nastoupilo 7 týmů, v úrovni "1" jeden tým, na zkoušky v kategorii interier (NW-I b) nastoupilo 6 týmů, v kategorii Contejner (NW-C b) 4 týmy a v kategorii NW-I 2 2 týmy.

Moc gratulujeme všem, kteří byli úspěšní:

Emmerová HelenaBerta z Adamovských lesů (Šery)VTZ-S
Hrdinová SimonaViktorekVTZ-S
Joselová KateřinaAngel Gold RebeccaVTZ-S
Matzenauerová IvetaBee - Ziva of Magic Border'sVTZ-S
Šamánková TamaraBard Dream MaronnaVTZ-S
Trněná AlenaGinyVTZ-S
Vybíralová LuckaEllaVTZ-S
Valová SoňaZolly Zip AmmeronVTZ-P
Kochanová JanaMistyNW-C b
Kochanová JanaJimmiNW-C b
Matzenauerová IvetaBee - Ziva of Magic Border'sNW-C b
Emmerová HelenaBerta z Adamovských lesů (Šery)NW-I b
Joselová KateřinaAngel Gold RebeccaNW-I b
Polická RomanaBessy Ferus Vesper (Bazalka)NW-I b
Šamánková TamaraBard Dream MaronnaNW-I b
Trněná AlenaGinyNW-I b
Milatová KateřinaHakim Z lesních chalupNW-I 2
Milatová KateřinaPardNW-I 2* 6.1.2018 - členská schůze, Brno

Srdečně vás zveme na členskou schůzi Czech Nosework Clubu, která se bude konat dne 6.1.2018 v Brně

Pozvánka je zde


* 17.12.2017 - zkoušky, Frýdek - Místek

Dne 17. 12. 2017 proběhly zkoušky ve Frýdku-Místku, které pořádala Soňa Valová.

Na vstupní test způsobilosti (VTZ) v úrovni „b“ nastoupilo 5 týmů, na zkoušky v kategorii Exterier (NW-E b) nastoupil 1 tým, v kategorii Contejner (NW-C b) 6 týmů, v kategorie Vehicle (NW-V) 2 týmy a na Interier (NW-I b) 4 týmy.

Moc gratulujeme všem, kteří byli úspěšní:

Batlová ZuzanaFelix od Petrovických pláňatVTZ
Domanská MarieCatherineVTZ
Pazderová JanaBrown Sugar Hairy Spirit (Sugar)VTZ
Valová SoňaMášaVTZ
Šmíd MartinAddo Love in Paws (Flek)NW-E b
Matýšková DanaRadarNW-V b
Valová SoňaZoly Zip AmmeronNW-V b
Pazderová JanaBrown Sugar Hairy Spirit (Sugar)NW-I b
Luběníková RenátaBenjamin Bohemia Magic ChockoladeNW-I b
Frankovičová AlenaBernadette nad Stádem koníNW-C b
Šmíd MartinAddo Love in Paws (Flek)NW-C b
Luběníková RenátaBenjamin Bohemia Magic ChockoladeNW-C b
Matýšková DanaRadarNW-C b
Galetková JitkaExi Bull of Diamond (Bony)NW-C b
Večeřová EvaAmanita Promising futureNW-C b


* 4.11.2017 - zkoušky, Frýdek - Místek

Dne 4. 11. 2017 proběhly zkoušky ve Frýdku-Místku, které pořádala Soňa Valová.

Na vstupní zkoušky (VZ-S) v úrovni „b“ nastoupilo 5 týmů, na zkoušky v kategorii Exterier (NW-E b) nastoupil 1 tým, v kategorii Contejner (NW-C b) 4 týmy a na Interier (NW-I b) 7 týmů..

Moc gratulujeme všem, kteří byli úspěšní:

Šmíd MartinAddo Love in Paws (Flek)VZ-b
Kochanová JanaMistyVZ-b
Kochanová JanaJimmyVZ-b
Večeřová EvaAmanita Promising futureVZ-b
Luběníková RenátaBenjamin Bohemia Magic ChockoladeNW-E b
Zdařilová RenataStay With Me Carcassonne TolugoNW-C b
Valová SoňaZoly Zip AmmeronNW-C b
Zdařilová RenataStay With Me Carcassonne TolugoNW-I b
Valová SoňaZoly Zip AmmeronNW-I b
Frankovičová AlenaBernadette nad Stádem koníNW-I b
Šmíd MartinAddo Love in Paws (Flek)NW-I b
Kochanová JanaMistyNW-I b
Kochanová JanaJimmyNW-I b


* 30.9.2017 - první zkoušky, Sportovní areál Hadinka - Vítkov

Dne 30. 9. 2017 proběhly ve Sportovním areálu Hadinka – Vítkov první zkoušky Czech Nosework clubu.

Na vstupní zkoušky (VZ-S) v úrovni „b“ nastoupilo 10 psovodů a na zkoušky v kategorii Exterier (NW-E b) nastoupilo 7 psovodů.

Obě zkoušky splnili všichni. Moc gratulujeme!

Vstupní zkouška
Polická RomanaBazalka (norfolk terier)VZ - S
Galetková JitkaBony (anglický bullterier)VZ - S
Matýšková DanaRadar (border kolie)VZ - S
Crhová IvetaCarlo (jack russel terier)VZ - S
Luběníková RenataBenjamin (jack russel terier)VZ - S
Babáček ZdeněkMáša (labradorský retriever)VZ - S
Frankovičová AlenaBernie (sheltie)VZ - S
Valová SoňaZoly (čivava)VZ - S
Parůžková LenkaFleur (beauceron)VZ - S
Zdařilová RenataWinnie (australský ovčák)VZ - S

Zkouška NW-E b
Polická RomanaBazalka (norfolk terier)NW-E b
Parůžková LenkaFleur (beauceron)NW-E b
Galetková JitkaBony (anglický bullterier)NW-E b
Babáček ZdeněkMáša (labradorský retriever)NW-E b
Valová SoňaZoly (čivava)NW-E b
Matýšková DanaRadar (border kolie)NW-E b
Zdařilová RenataWinnie (australský ovčák)NW-E b

* 24.9.2017 - Kokardy pro úspěšné zkouškaře


* 31.8.2017 - Máme výkonnostní knížky